Finálna úprava podkladových materiálov na výrobu dverí a zárubní, ktorá dodáva celkový vzhľad a dizajn dverí. Základný materiál je fólia, ktorá je málo odolná voči oderu, rýchlo sa poškodí.

CPL Laminát – je to mikrolaminát odolnejší voči oderu a namáhaniu materiálu, ktorý dnes dôveryhodne nahrádza štruktúru dreva aj v 3D. CPL Laminát je vhodný pre všetky tipy objektov.

CPL laminát

HPL laminát – tvrdený vysokoodolný materiál odolný voči nárazu a oderu. HPL laminát je vhodné použiť do náročnejších prevádzok, kde je vyššia možnosť jeho poškodia, napríklad v nemocniciach alebo školách.

HPL laminát

Dyha – Dyha ukazuje najlepšie vlastnosti dreva. Dyha je tenká vrstva dreva, ktorá je krájaná alebo lúpaná z kmeňa stromu. Hlavný rozdiel oproti masívnemu drevu je ten, že masívne drevo je rezané z kmeňov. Tým vzniká viac odpadu než krájaním dyhy. Inými slovami, spracovanie kmeňa na dyhu nám umožňuje maximalizovať pridanú hodnotu, ktorú môžeme z kmeňa získať. Žiadny iný prírodný produkt nám nemôže zabezpečiť tak unikátnu pridanú hodnotu.

Dyha

RAL prevedenie CPL laminátu alebo HPL laminátu je cenovo prístupnejšie ale obmedzené v množstve prevedenia farebnej škály. Druhou variantou je možnosť nástreku farebných odtieňov RAL čo je cenovo náročnejšie, ale na druhej strane, farebná škála je rozmanitejšia.

Masívne prevedenie – čisto masívne dvere sú vyrobené z prírodného masívu, ktorý je vysušený, môže byť v prevedení smrek, borovica, buk, dub.

Referencia masívnych dverí v hoteli Lomnica

Drevená dyha kartáčovaná – je špeciálne upravená za pomoci stroja, ktorý drôteným vlasom odstráni vrstvu mäkkého dreva a zvýrazní ročné kruhy,  čím vytvorí jedinečnú štruktúru dreva ktorú vnímame dotykom aj pohľadom.

Drevená dyha kartáčovaná – dub

Gátrovaný povrch je možné vytvárať na masívnej dyhe, kde vidíme na povrchu zárezy do dreva, akoby spôsobené pílením dreva, čo vytvára jedinečnú kresbu dreva.

Gátrovaný povrch dreva