Celosklenné dvere
Moderné dvere
Posuvné dvere
Rada individuál
Reverzné dvere
Rustikálne dvere
Referencie
Vzorkovník prírodných dýh

Vyberte si interiérové dvere od firmy s dlhou tradíciou a skúsenosťami. Interiérové dvere slúžia k funkčnému oddeleniu, alebo prepojeniu susediacich miestností. Esteticky sú tak dôležité ako zariadenia bytu, musíme preto dbať na ich povrchovú úpravu a dizajnový vzhľad. Dvere majú byť vyhotovené tak, že budú slúžiť desaťročia.

Kvalita interiérových dverí sa rozlišuje podľa povrchovej úpravy:

  • Fólia /najlacnejšie/ – dodávame v rôznych prevedeniach – buk, dub, orech, čerešňa, javor, wenge – výplň voština – už od 50 €
  • Cpl laminát – vyššia odolnosť voči oderu – dodávame v rôznych prevedeniach – buk, dub, orech, čerešňa, javor, wenge – výplň voština aj plné – už od 70 €
  • Drevená dýha – najvyšší stupeň kvality – už od 100 €/li>

Každá miestnosť v dome je súčasťou inej tepelnej zóny, pretože nie každá miestnosť sa vykuruje rovnako. Tieto tepelné zóny sú navzájom prepojené priechodmi, teda dverami. Interiérové dvere sa prevažne vyrábajú z dreva, nakoľko konštrukcia musí byť pevná a stabilná s dobrými akustickými vlastnosťami. Rám dverí môže byť vyhotovený z dreva, voštiny (kartón lisovaný v tvare včelieho plastu). Najvyššiu kvalitu majú celodrevené dvere, ale bohužiaľ sú aj drahšie a majú väčšiu váhu. Voštinové dvere sú najlacnejšie avšak majú aj najhoršie akustické vlastnosti.

Pri výbere interiérových dverí musíme myslieť aj nato, že dvere sú súčasťou interiéru, teda doplnkom každého moderného interiéru v štýle vášho nábytku alebo podlahy. Niekedy je však vhodné použitie aj v kontrastnom rozdiele. Ak je v jednej miestnosti viac dverí, je vždy lepšie ak sú v jednom štýle.

Výber do interiéru:

Najväčší výber interiérových dverí je vždy pri stavbe nového rodinného domu. Najčastejšie používané sú dvere otváravé, alebo so svetlíkmi. Veľmi obľúbeným trendom sú dvere posuvné , a to buď po stene alebo do steny. Dvere napríklad do kúpeľní majú odolávať nadmernej vlhkosti, preto sa dopĺňajú o rôzne vetracie mriežky, otvory či výrezy.

Protipožiarne interiérové dvere

V prvom rade musia spĺňať dôležité požiarne normy. Protipožiarne dvere chránia a zabezpečia váš majetok, domov ale aj zdravie.

Protipožiarne dvere zaručia ochranu nielen pred ohňom, ale môžu byť doplnené aj o dymotesnosť, alebo zvukotesnosť. Je ich možné použiť nielen ako vchodové dvere do bytu, sú oveľa mohutnejšie než štandardné interiérové dvere, práve preto lepšie odolávajú lepšie prípadným pokusom o vniknutie do priestorov.

Pre najvyššiu úroveň bezpečnosti sa použijú dvere priamo testované proti vlámaniu, či vniknutiu. Tieto sa označujú ako B2 či B3(čím je vyššie číslo bezpečnostnej triedy, tým je aj vyššia ochrana).

Interiérové dvere dýhované

Jedná sa o plné dvere , ktoré sa vyznačujú vyššou pevnosťou, odolnosťou a zvukovou nepriezvučnosťou, ako väčšinou používané voštinové interiérové dvere. Na požiadanie zákazníka vieme vyrobiť akékoľvek interiérové dvere – moderné, rustikálne, atypické …, stane sa aj to, že k nám príde zákazník s fotografiou z časopisu, aby sme mu vyrobili dvere na jeho požiadanie.

Moderné dvere sú silnou zbraňou v kanceláriách či konferenčných miestnostiach nakoľko takto zákazník subjektívne posúdi úroveň spoločnosti, v ktorej sa nachádza.