Bezpečnostné dvere triedy 2
Bezpečnostné dvere triedy 3
Exlusive
Referencie

Bezpečnostné dvere a ako ich správne vybrať

Bezpečnostné dvere triedy 2 a 3

Spĺňajú normu EI EW 30 D3, možnosť prevedenia v triede 2 (norma EI EW 30-40-60min) a v triede 3. Zároveň poskytuje zvukovú nepriezvučnosť (33,35,39db).

Bezpečnostné dvere exlusive triedy 2

Bezpečnostné dvere, ktoré odolávajú rôznym spôsobom napadnutia a vlámania. Spĺňajú normu EI EW 30 D3, možnosť prevedenia v triede 2 (norma EI EW 30-40-60min). Zaručuje zvukovú nepriezvučnosť (33,35,39db).

Pravdepodobnosť toho, že si zlodej vyberie práve naše obydlie, nie je o nič nižšia ako napríklad susedove. Nemožno sa spoliehať na názory, že vo vašom dome nie sú žiadne cennosti, pretože sa môžete dočkať nemilého prekvapenia v podobe vypáčených dverí bytu či domu. Použitie bezpečnostných dverí je už v súčasnosti samozrejmosť. Nanešťastie legislatívy nijak neupravujú parameter bezpečnostných dvier, preto „bezpečnostné dvere“ vôbec nemusia byť bezpečné. V skutočnosti nezáleží na názve dverí, ale či sa zlodej dokáže vlámať do nášho domova, alebo nie.

Rozlíšiť bezpečnostné dvere od klasických, alebo od akože „bezpečnostných“ je niekedy problematické pre laika, ktorý sa nevie zorientovať v množstve certifikátov. Našťastie existujú tipy, ktoré uľahčia vašu robotu.

Ako odhaliť bezpečnostné od akože „bezpečnostných“ dvier

1. Na prvom mieste je vždy cena dverí, len dve varianty existujú, lacné dvere alebo bezpečnostné. Bezpečnostné prvky, ktoré sú použité v skutočne bezpečnostných dverách niečo stoja, aby mohli dvere zaradiť do tejto kategórie.

2. Na druhom mieste je uzamykací bod do podlahy. Je to bod, ktorý nám istí dvere do najpevnejšej časti domu. Podstatné je aby ukotvenie prechádzalo až do betónu.

3. Tretí dôležitý prvok je uzamykanie dverí. Ak je možné uzamknúť dvere plynule na jediné otočenie kľúčom, je to práve známka kvalitného systému, kde je dôležité zdôrazniť, že vložka je stále spojená s uzamykaním.

Máte nočné mory, že sa vlámu zlodeji do Vášho obydlia? V tomto prípadne je potrebné zvážiť použitie bezpečnostných dvier, ktoré odolávajú násilným útokom a chránia Váš majetok. Výrobcovia delia bezpečnostné dvere do rôznych kategórií, podľa toho aké normy spĺňajú, poznáme triedy bezpečnosti 2, 3, 4 a dokonca 5, ktorá sa považuje v súčasnosti za najvyššiu triedu dverí, ktoré sú neprekonateľné a najbezpečnejšie na trhu.

Protipožiarna odolnosť

Ako základ pri výbere bezpečnostných dverí je potrebné si určiť a následne zvoliť typ dverí, ktoré najviac vyhovujú požiadavkám zákazníka, ale zároveň aby spĺňali všetky normy dané EU.

Medzi certifikovaný štandard protipožiarnej ochrany patrí odolnosť 30, 45 až 60 minút podľa noriem EU.

Rozmery dverí

Podľa stavebných otvorov sa určí veľkosť dverí, a taktiež je nutné určiť rozloženie krídiel dverí. Teda či majú byť jednokrídlové, dvojkrídlové poprípade možnosť doplnenia svetlíkmi. Taktiež výrobcovia umožňujú vyhotovenie rôznych atypických tvarov a vyhotovení.

Zvuková odolnosť

Výrobcovia poskytujú zvukovú odolnosť od základnej 33db, 39db, 40db, 42db až po AUDIO podľa noriem EU.

Povrch dverí

Je jednou z ďalších dôležitých špecifikácií produktu. Existujú možnosti prevedenia povrchu ako CPL laminát, HPL laminát, prírodná dýha, drevený masív alebo striekaný povrch. Záleží už len na zákazníkovi, aké farebné prevedenie mu vyhovuje najviac.

Dizajn a farebnosť dverí

Dizajn a farebnosť dverí môže byť odlišná z každej strany dverí, špecifikuje sa štruktúra dreva, lištovanie, profilovanie, kazeta. Tiež je možné zladiť aj odtieň zárubne, farbu bezpečnostného prahu.

Príslušenstvo dverí

Treba si zvoliť vložku s kľúčmi, typ priezorníka, kovanie, retiazku alebo bezpečnostnú páku.

Presklené bezpečnostné dvere

Máte záujem o presklené dvere, ktoré sú zároveň bezpečnostné? Žiadny problém. Stačí si len vybrať pancierové sklo a to v triedach 2, 3 alebo 4.Tiež je potrebné zvoliť veľkosť, tvar presklenia, či chcete dvojsklo alebo trojsklo, nakoľko všetky tieto parametre ovplyvňujú bezpečnostné parametre.

Konštrukcia dverí

Zvolíme si protiuhlová odolnosť , stupeň utajenia, počet istiacich bodov , vhodnosť do daného prostredia, teda či bude vystavené vplyvom exteriéru, alebo budú dvere v interiéri.